X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سرتیتر آخرین خبرها

آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با رویکرد قضایی و انتظامی مدیریت کرد

شیروان

رییس انجمن مددکاری اجتماعی:

آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با رویکرد قضایی و انتظامی مدیریت کرد
» سرویس: اجتماعی - رفاهی و خانواده
کد خبر: 94040100108
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در انتقاد به نحوه مدیریت اجتماعی کشور و مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت: در سیاست گذاریها باید واقع بین باشیم، آسیب‌های موجود را بپذیریم و بدانیم آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با رویکرد قضایی و انتظامی مدیریت کرد.

سید حسن موسوی چلک در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارتباط با عملکرد نهادهای حمایتی، اجتماعی و به طور کلی مدیریت بخش‌های اجتماعی به ویژه در بخش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: در مسئله آسیب‌های اجتماعی هیچ گاه نمی‌توان با یک دید و یک نسخه انتظار بهبود داشت، بلکه باید در هر شهر و استان و متناسب با هر جامعه آماری، عملکردی جداگانه داشت.

وی افزود: طی سالیان گذشته مسئله آسیب‌های اجتماعی همواره به عنوان یک موضوع حاشیه‌ای در امر سیاست گذاریها مطرح بوده است.

رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن بیان اینکه در حال حاضر براساس آمار رسمی 15 میلیون پرونده قضایی در ایران وجود دارد ادامه داد: با وجود این حجم پرونده قضایی در کشور بازهم شاهدیم "پیشگیری" هیچ جایگاهی در کشور ندارد؛ زیرا نه تنها مسئولین بلکه مردم نیز در مقابل آن و آسیب‌های اجتماعی دغدغه‌ای ندارند.

موسوی چلک در ادامه با بیان اینکه علت بی‌تفاوتی‌های مردم در این خصوص را برخوردهای نامناسب و اشتباه با آنان از جمله برخوردهای قضایی و انتظامی دانست و گفت: نتیجه این برخوردها منفعل شدن مردم در مسائل اجتماعی شده است؛ هم چنین عدم شفافیت‌ با مردم در این حوزه نیز به حدی رسیده که مردم را بسیار نسبت به آن بی‌تفاوت کرده است زیرا آنان همواره گمان می‌کنند هیچ تاثیری در بهبود اوضاع نخواهند داشت و با ایجاد چنین نگاه منفعلانه‌ای هیچ نوع واکنشی از خود برای کاهش آسیب در جامعه‌شان انجام نخواهند داد و نسبت به افزایش آن نیز بی‌تفاوت شده‌اند.

وی در ادامه با یادآوری اولین مصاحبه رسانه‌ای دکتر روحانی، رییس جمهور پس از تنفیذ حکم ریاست جمهوری‌اش افزود: روحانی در آن مصاحبه دغدغه خود را " معیشت مردم" و " پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی" عنوان کرده بود، در چنین شرایطی باید دید در عمل چه اتفاقی افتاده است؟

به اعتقاد موسوی چلک، برای اینکه شاهد بهبود اوضاع باشیم بالاترین مقام اجرایی کشور هم باید ساز و کار خود را در این زمینه اصلاح کند.

رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با انتقاد از وضعیت مدیریت آسیب‌های اجتماعی در کشور و با تاکید بر سپردن این مدیریت‌ها به متخصصان امر ، تصریح کرد: اوضاع آسیبهای اجتماعی در چند سال اخیر بدتر شده است، این وضعیت نتیجه انتصاب‌های ناشایستی است که در سالیان گذشته در این حوزه داشته‌ایم زیرا زمانی که به جای روی کارآمدن کارشناسان و متخصصان اجتماعی افرادی بر سر کار می آیند که نگاه های فرد نگر و جزء نگر داشته و همواره در برخورد با مسئله فرد را مقصر می‌دانند و برنامه ریزی هایشان را نیز بر همین محور انجام می‌دهند پس نباید انتظار بهبود اوضاع را داشت.

رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران افزود: مشکل اصلی در حوزه اجتماعی کشور آن است که نخبگان اجتماعی جایگاهی در مدیریت اجتماعی کشور ندارند.

چلک افزود: با نگاهی به گذشته و حال متوجه می شویم که برخوردهای انتظامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نه تنها موثر نبوده بلکه باعث شدت آسیب نیز شده است در حالی که باید اطلاعات صحیح، به موقع و شفاف به مردم داده شود تا بتوانند خوب و بد را تشخیص دهند و در جهت کاهش آسیب و یا جلوگیری از آن اقدام کنند.

وی ادامه داد: تا زمانی که شاخص‌هایی چون نشاط اجتماعی، سرمایه اجتماعی، هویت فرهنگی و... در کشور پایین باشد، اگر مردم دچار آسیب نشوند تعجب آور است!.

موسوی چلک در پایان در ارتباط با راهکارهای بهبود شرایط اجتماعی کشور، عنوان کرد: برای برون رفت از اوضاع موجود در گام نخست باید از ظرفیت افراد آگاه، مطلع و کارشناسان اجتماعی استفاده کرد و پس از آن در سیاست گذاریها نیز باید واقع بین باشیم، آسیب‌های موجود را بپذیریم و بدانیم نمی‌توان آسیب‌های اجتماعی را با رویکرد قضایی و انتظامی مدیریت کرد.


شیروان شیروان , حکیم ارد بزرگ شیروان , فیلسوف شیروان حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ شیروان , سخنان بزرگ شیروان , شهر شیروان , مشاهیر خراسان شمالی , مشاهیر شیروان , جملات قصار بزرگ شیروان , فلسفه بزرگ شیروان , فیلسوف شیروان , حکیم بزرگ شیروان , حکیم شیروان , مجتبی شرکا , شیروان شهر , شیروان شهر اجداد حکیم ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ شیروانی , حکیم ارد کبیر شیروان , آراد کبیر , ارد کبیر شیروان , سخنان ارد کبیر شیروان , اورود کبیر , اورود بزرگ , حکیم اورود بزرگ , سخنان ارود بزرگ شیروان , شیروان خراسان شمالی , شهرستان شیروان , مجتبی شرکاء , ارد حکیم شیروان , بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران از شهر شیروان است , شیروان شهر حکیم ارد بزرگ , بزرگ شیروان

درخواست محیط زیست از وزارت بهداشت درباره سلامت "گوجه‌فرنگی"
» سرویس: اجتماعی - محیط زیست
کد خبر: 94040100130
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۷

سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرد، مصرف سم پرخطر و پر مصرف دیازینون که از جمله خطرناکترین سموم برای آبزیان و پرندگان است، متوقف شود.

به گزارش سرویس "محیط زیست" ایسنا، محمدجواد سروش مشاور سازمان حفاظت محیط زیست در امور سموم و کودهای شیمیایی با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت منابع پایه و کاهش آلودگی کود و سم در سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: بر این اساس، طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی درخواست شد تا مصرف سم پرخطر و پر مصرف "دیازینون" که از جمله خطرناکترین سموم برای آبزیان و پرندگان است و مصرف سالانه آن بیش از سه میلیون لیتر در ایران است، هر چه سریعتر متوقف شود.

وی خاطرنشان ساخت: بیشترین حجم استفاده از سم پر خطر "دیازینون" در شالیزارهای استان های شمالی کشور است و این تحت شرایطی است که هم اکنون در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی مصرف این سم خطرناک که عوارض بسیار مخربی برای محیط زیست و سلامت مردم به همراه دارد، ممنوع شده است.

سروش ضمن اشاره به درخواست این کمیته از وزارت بهداشت، اظهار کرد: از این وزارتخانه خواسته شده نسبت به بررسی باقی مانده سموم و فلزات سنگین در محصولات کشاورزی اقدام کند.

وی افزود: همچنین بر اساس یکی دیگر از تصمیمات این کمیته، از وزارت بهداشت خواسته شده نسبت به بررسی عوارض بهداشتی ناشی از استفاده "ترکیب اتفون" که برای عمل آوری گوجه فرنگی استفاده می شود، اقدام کند.

مشاور سازمان حفاظت محیط زیست در امور سموم و کودهای شیمیایی یادآور شد: کمیته مدیریت منابع پایه و کاهش آلودگی کود و سم در سازمان حفاظت محیط زیست از وزیر جهاد کشاورزی خواسته تا نسبت به حذف سموم پرخطر و جایگزین با سموم زیست نهاده اقدام لازم به عمل آید.

وی ادامه داد: همچنین از وزیر جهاد کشاورزی خواسته شد، طی دستوری عاجل نسبت به توقف استفاده و جایگزینی سم "نئونیکوتینوئید" که سمی بسیار خطرناک برای زنبورهای عسل به شمار می آید، اقدام کند.

سروش با تاکید برضرورت توقف هر چه سریعتر مصرف سموم قدیمی و پرخطر که طیف کشندگی بسیار وسیعی دارند، تصریح کرد: این سموم که مصرف آن در کشور قدمتی 70 ساله دارد، اثرات بسیار مخربی بر روی محیط زیست گذاشته و آفات نیز مقاوم تر می کند.

مشاور سازمان حفاظت محیط زیست در امور سموم و کودهای شیمیایی ضمن اشاره به اینکه یکی از خلاء ها در زمینه کود و سم و تهدیدات زیستی این نهاده ها، کمبود اطلاعات فنی کارشناسان محیط زیست است، افزود: بر این اساس مقرر شد، دوره های آموزشی برای کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست در سراسر کشور برگزار و بدین منظور استان های کشور به هفت منطقه تقسیم و نخستین دوره آموزشی در استان بوشهر با حضور نمایندگان استان های فارس، خوزستان، هرمزگان و بوشهر برگزار شد.

سروش اضافه کرد: در این دوره آموزشی، تمامی مسائل مربوط به سم و کود و وضعیت مصرف آن در ایران و جهان، ارزیابی خطرات این نهاده ها و راهکارهای مدیریتی برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی آن ها به کارشناسان حاضر آموزش داده شد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، وی ایجاد فرهنگ و شناخت عمومی از محصولات سالم و حمایت از تولیدکنندگان این محصولات با کمک رسانه ملی را از دیگر اقدامات کمیته مدیریت منابع پایه و کاهش آلودگی کود و سم برشمرد و اضافه کرد: از سوی دیگر مقرر شد، در تمام استان ها کمیته فنی مشترکی بین دستگاه های مسئول از جمله اداره کل حفاظت محیط زیست استان و وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد تشکیل و نسبت به نحوه مصرف و کنترل کیفی سموم و کودهای شیمیایی اقدام شود.


شیروان


فتاح درجشن گلریزان ستاد دیه عنوان کرد

تکذیب خدمت دهی کمیته امداد به 2 درصد از افراد پردرآمد کشور
» سرویس: اجتماعی - رفاهی و خانواده
کد خبر: 94040100245
دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱


سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در حال حاضر افزون بر 50 هزار خانواده زندانیان جرائم غیرعمد تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) پرویز فتاح در حاشیه بیست و هشتمین جشن گلریزان ستاد دیه و در جمع خبرنگاران اظهارکرد: به طور قطع اصل این موضوع مربوط به کمیته امداد است زیرا آثار و تبعات افرادی که به زندان می‌روند، دامنگیر کمیته امداد می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه هم اکنون افزون بر 50 هزار خانواده زندانیان جرائم غیرعمد تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، گفت: این موضوع حکایتی است برای نظام اسلامی که از یک طرف رأی می‌دهند و فرد محکوم و زندانی می‌شود و از طرف دیگر همان نظام برای سرپرستی و نگهداری خانواده زندانی هزینه می‌کند.

فتاح با بیان اینکه باید این روال اصلاح شود، خاطرنشان کرد: یکی از روش‌ها برای اصلاح این روند، همین ستاد دیه است که به درستی راه افتاده و موفق نیز بوده است و امیدوارم با همکاری مردم که همیشه در امر خیر و نیکوکاری پیشتاز بودند مخصوصا در این شب‌های ماه مبارک رمضان زندانیان جرائم غیرعمد از زندان‌ها آزاد شوند و به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.

وی در پاسخ به این سئوال که حرف و حدیث هایی وجود دارد مبنی بر اینکه خانواده‌های زندانیان تحت پوشش کمیته امداد آن‌طور که باید و شاید حمایت نمی شوند و فقط یک لقمه نان «بخور نمیر» به آنها داده می شود؟ گفت: همانطور که گفتید حرف و حدیث است. حرف و حدیث با واقعیت خیلی فاصله دارد. کمک‌های جمع آوری شده از منابع مختلف اعم از دولت و مردم، به مددجو پرداخت می‌شود و جای دیگری نمی‌رود. این کمک‌ها در کنار یارانه‌هایی است که دولت می پردازد، در کنار کمک هایی است که کمیته امداد برای تحصیل فرزندان و دانشجویان پرداخت می‌کند، در کنار همان کمک‌هایی است که برای درمان آنها می‌شود و همچنین در کنار کمک‌هایی است که برای مسکن، جهیزیه، تامین اجتماعی و انواع بیمه‌ها هزینه می‌شود.

فتاح تاکید کرد: حتما به این کمک‌ها می توان اضافه کرد و در این تردیدی نیست. امیدوارم به جایی برسیم که اصلا مددجوی تحت پوشش نداشته باشیم و مددجویان با کمک کمیته امداد و خیرین به آن حد از توانمندی برسند که از تحت پوشش خارج شوند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در پاسخ به این سئوال که بودجه کمیته امداد چقدر است و چه میزان از این بودجه از محل کمک‌های مردمی تامین می‌شود؟ ادامه داد: حدود 50 درصد کمک‌هایی که به مددجویان می‌شود از محل کمک‌های مردمی و 50 درصد نیز از محل بودجه دولتی است.

وی یادآور شد: هم اکنون حدود یک میلیون و 800 هزار خانواده معادل چهار میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

فروش ساختمان کمیته امداد به جد در حال انجام است

فتاح در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه فروش ساختمان کمیته امداد به کجا رسید؟ افزود: این مساله به جد در حال انجام است. مشتری های خوبی نیز آمده‌اند. هم باید بفروشیم و هم باید بخریم.

وی درباره پیشنهاد یک هزار میلیارد تومانی برای خرید ساختمان کمیته امداد گفت: عدد نگویید، درست نیست این اعداد در ذهن‌ها برود. باید کارشناسی رسمی صورت بگیرد و با کارشناسی می فروشیم و با کارشناسی نیز رسمی می خریم که حرف و حدیثی نباشد.

فتاح در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چند وقت پیش یکی از اقتصاددان‌ها مطرح کرد که دو درصد از افراد پردرآمد کشور از کمیته امداد خدمات می‌گیرند و تحت پوشش این کمیته هستند؛ اما هیچ یک از مسئولان کمیته امداد این حرف را تکذیب نکردند گفت: واقعا این طور نیست. من به شما اطمینان می‌دهم که اصلا این طور نیست. این خبر کاملا نادرست است.


شیروان شیروان , حکیم ارد بزرگ شیروان , فیلسوف شیروان حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ شیروان , سخنان بزرگ شیروان , شهر شیروان , مشاهیر خراسان شمالی , مشاهیر شیروان , جملات قصار بزرگ شیروان , فلسفه بزرگ شیروان , فیلسوف شیروان , حکیم بزرگ شیروان , حکیم شیروان , مجتبی شرکا , شیروان شهر , شیروان شهر اجداد حکیم ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ شیروانی , حکیم ارد کبیر شیروان , آراد کبیر , ارد کبیر شیروان , سخنان ارد کبیر شیروان , اورود کبیر , اورود بزرگ , حکیم اورود بزرگ , سخنان ارود بزرگ شیروان , شیروان خراسان شمالی , شهرستان شیروان , مجتبی شرکاء , ارد حکیم شیروان , بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران از شهر شیروان است , شیروان شهر حکیم ارد بزرگ , بزرگ شیروان


 قرار نیســت با مرگ دیگران ما هم بمیریم و یـــا زنــــ ــدگی مان را به نکبت بکشیم ، زنــــ ــدگی را با ارزش بدانیم و برای بالنــــ ــدگی و شادی کوشش کنیم . حکیم ارد بزرگ


بزرگداشــ ـت ، در هــر کجا می توانــــ ــد باشد از خانه تا کارخانه ، از دبســتان تا دانشگاه و از روســتا تا شهــر .  حکیم ارد بزرگ 


انــــ ــدیشه پروازگر اســت ، جایی فرودش آوریم ، که مهــربانی و شادی خانه دارد . حکیم ارد بزرگ


آنچه رخ داده را بایـــد پذیرفت ، اما آنچه را روی نــــ ــداده ، می توان به خواســت خویش بنا نمود .  حکیم ارد بزرگ


در زنــــ ــدگی همواره سپاسگزار نیکی هــا و خوبی هــای دیگران باشیم . حکیم ارد بزرگ


http://orod.123.st

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher