سرتیتر آخرین خبرها

پیشروی سریع نیروهای کرد سوریه، موضوع خودمختاری را بار دیگر مطرح کرده است

سخنان بزرگان , سخن بزرگان , سخنان فلاسفه , سخنان فلسفی , سخنان آموزنده ,سخنان فلاسفه بزرگ, great orod , sokhanane bozorgan, سخنان و جملات زیبا , jomalate ziba , سخنان حکیمانه , جملات زیبا , سخنان زیبای بزرگان , جملات ناب , سخنان ناب ,سخنان ناب بزرگانپیشروی سریع نیروهای کرد سوریه، موضوع خودمختاری را بار دیگر مطرح کرده است    
1394\04\02 - 7:05 PM

کارشناسان تاکید کردند پیشروی سریع نیروهای کرد سوریه در استان رقه این کشور، سئوالات مهمی را درمورد تبعات این پیروزیها در آینده سوریه با توجه به اوضاع بحرانی این کشور مطرح می کند.
به گزارش شبکه روسیا الیوم ، پیشروی سریع گردانهای کرد سوریه در استان رقه این کشور، سئوالات مهمی را درمورد تبعات این پیروزیها در آینده با توجه به اوضاع بحرانی این کشور مطرح کرده است.
ابو طالب البوحیه گزارشگر روسیا الیوم گفت تجزیه یا فدرالیسم یا خودمختاری، سه گزینه ای است که کردهای سوریه در انتظار یکی از آنها در شمال شرق این کشور هستند. این در حالی است که به گفته برخی سران بارز کرد سوریه، رویای داشتن کشور مستقل کرد چندان مورد توجه گروههای کرد این کشور نیست. به گفته کارشناسان پس از توفیق نیروهای کرد در رویارویی با داعش در شهر عین العرب، روحیه گردانهای کرد بسیار تقویت شد و توانستند در شمال شرق سوریه و به طور خاص در استان رقه پیشرویها و پیروزیهای مهمی کسب کنند که آزادسازی عین عیسی و تل ابیض از جمله آنها است.
عمر اوسی رئیس اقدام ملی کرد سوریه گفت گردانهای مردمی کرد در جنگ با داعش تاکنون بیش از هزار و ششصد شهید تقدیم کرده اند. وی افزود این در حالی است که نیروهای کرد هدف حملات رسانه ای هستند. کارشناسان معتقدند دولت مرکزی سوریه باید تحولات در شمال شرق این کشور را به خوبی زیر نظر داشته باشد زیرا ممکن است نقشه جغرافیایی آن در آینده تغییر کند.سخنان بزرگان , سخن بزرگان , سخنان فلاسفه , سخنان فلسفی , سخنان آموزنده ,سخنان فلاسفه بزرگ, great orod , sokhanane bozorgan, سخنان و جملات زیبا , jomalate ziba , سخنان حکیمانه , جملات زیبا , سخنان زیبای بزرگان , جملات ناب , سخنان ناب ,سخنان ناب بزرگانتصویری/ رهبران دروزی به حمله به آمبولانس رژیم صهیونیستی واکنش نشان دادند    
1394\04\02 - 7:02 PM

در حالیکه ساکنان جولان اشغالی از حمله مردم به آمبولانس اسرائیلی حامل تروریستهای زخمی حمایت می کنند،برخی رهبران دروزی حمله روستاییان به این آمبولانس را محکوم کردند.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی ای پی تی ان گزارش داد: روستائیان دروزی در منطقه بلندی های جولان در شمال اسرائیل، از این که نظامیان اسرائیلی شورشیان سوری را با آمبولانس های نظامی برای درمان به بیمارستان های اسرائیل می برند، به شدت خشمگین هستند.
روز گذشته تعدادی از این روستاییان با پرتاب سنگ به آمبولانس حامل مجروحان سوری آن را متوقف کردند و یکی از دو سوریِ مجروح را که آنان معتقد بودند از شبه نظامیان ضد دولت سوریه است، از این آمبولانس نظامی بیرون کشیدند و او را کشتند. دو سرباز اسرائیلی که در این آمبولانس بودند، نیز بر اثر این حمله زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی ای پی تی ان افزود: رهبران دروزی در منطقه نبی شعیب - که دروزی ها معتقدند مقبره حضرت شعیب (ع) که در ادیان اسلام، مسیحی و یهودی از پیامبران الهی به حساب می آید و دختر خود را به تزویج حضرت موسی (ع) در آورد - در آنجا قرار دارد، امرروز سه شنبه، یعنی فقط یک روز پس از حمله یاد شده به آمبولانس نظامی اسرائیلی، در این مزار که برایشان مکانی بسیار مقدس است، گردهم آمدند و حمله روستاییان را به آمبولانس مزبور محکوم کردند. این رهبران دینی و اجتماعی دروزی تأکید کردند که دروزی ها مردمی صلح جو هستند و این روشِ معمول آنان نیست.
بنیامین نتانیاهو، رییس کابینه اسرائیل نیز ضمن محکوم کردن این حملهِ مرگبار، قول داد که عاملان آن را دستگیر کند.سخنان بزرگان , سخن بزرگان , سخنان فلاسفه , سخنان فلسفی , سخنان آموزنده ,سخنان فلاسفه بزرگ, great orod , sokhanane bozorgan, سخنان و جملات زیبا , jomalate ziba , سخنان حکیمانه , جملات زیبا , سخنان زیبای بزرگان , جملات ناب , سخنان ناب ,سخنان ناب بزرگانفرانس24: هزاران یونانی خواستار باقیماندن یونان در حوزه یورو شدند    
1394\04\02 - 7:02 PM

شبکه فرانس بیست و چهار گزارش داد، هزاران نفر از مردم یونان که این روزها نگران اعمال اصلاحات از سوی دولت یونان هستند، شب گذشته برای حمایت از ماندن یونان در حوزه یورو در مرکز آتن تجمع کردند.
این شبکه تلویزیونی فرانسوی در گزارشی می افراید، دیدن تصاویر تجمعات مردم در آتن دیگر به امری عادی تبدیل شده است. روز گذشته هزاران نفر در مقابل پارلمان یونان تجمع کردند. طرفداران اتحادیه اروپا برای دومین بار طی یک هفته تجمعی را برگزار کردند و شعار همه آن ها هم ماندن یونان در منطقه یورو بود. یکی از این افراد می گوید: «یونان باید در منطقه یورو باقی بماند. ما مشکلاتی با اقتصاد خود داریم که این صورت مسئله است اما راه حل آن بازگشت به پول قدیم یونان نیست. این امر فاجعه ای برای کشور ما خواهد بود.»
یونان برای حفظ یورو باید تلاش های بیشتری را در زمینه اقتصادی صورت دهد. تلاش هایی که پیامدهایی را برای سطح زندگی مردم یونان به همراه خواهند داشت. یکی از تظاهرکنندگان می گوید: «من آماده پذیرفتن پیامدها هستم. زیرا می دانم که برای کشورم لازم و ضروری است. من در آینده سطح زنگی ام را ارتقاء خواهم داد.»
الکسیس سیپراس که بر اساس برنامه‌ای ضد ریاضتی انتخاب شد، تاکنون در برابر خواسته های طلبکارانش از خود ایستادگی نشان داده است. اما برای جلوگیری از ناتوانی دولت آتن در بازپرداخت بدهی هایش و دریافت کمک جدید، به نظر می رسد دولت یونان از بسیاری از وعده های انتخاباتی خود چشم پوشی کرده است و اکنون باید افکار عمومی کشور را درباره محاسن چنین تغییر سیاستی متقاعد کند.سخنان بزرگان , سخن بزرگان , سخنان فلاسفه , سخنان فلسفی , سخنان آموزنده ,سخنان فلاسفه بزرگ, great orod , sokhanane bozorgan, سخنان و جملات زیبا , jomalate ziba , سخنان حکیمانه , جملات زیبا , سخنان زیبای بزرگان , جملات ناب , سخنان ناب ,سخنان ناب بزرگان
راه‌اندازی اتاق‌های ایزوله برای مبتلایان به تب کریمه کنگو    
1394\04\02 - 7:01 PM
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از مبتلا شدن 9 نفر در کشور به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) خبر داد.
دکتر محمدرضا شیرزادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تشریح آخرین وضعیت بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان گفت: بالغ بر 60 درصد بیماری های عفونی و بالغ بر 70 درصد بیماری های نو پدید از حیوانات به انسان منتقل می شوند.
دکتر شیرزادی گفت: از بیماری های خیلی مهم که از حیوانات به انسان منتقل می شود تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است که متاسفانه این بیماری از سال 79 در ایران شناخته شده و بیماری بسیار مسری است و مرگ و میر قابل توجهی دارد.
وی افزود: ویروس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق کنه ها بین دام ها منتشر می شود ، دامی که ویروس وارد بدنش می شود معمولا علایم خاصی ندارد .
شیرزادی گفت: این ویروس به مدت یک هفته در بدن دام هست که اگر این دام ذبح شود ‌فردی که آن را ذبح کرده و همه آنهایی که با لاشه و ترشحات دام تماس پیدا می کنند در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.
وی افزود: از طرفی دیگر اگر کسی این کنه های دام را بکند یا دستکاری کند یا توسط کنه ها مورد گزش قرار گیرد باز احتمال انتقال ویروس وجود دارد.
شیرزادی گفت: افرادی که مبتلا به بیماری می شوند هم برای خانواده خطرناکند و هم وقتی وارد بیمارستان می شوند برای کارکنان بیمارستان خطر ناکند بنابراین باید این افراد در اتاقهای ایزوله خاص نگهداری شوند و کادر پزشکی که این افراد را ویزیت می کنند نیز باید از وسایل حفاظتی خاص استفاده کنند که مبتلا به بیماری نشوند.
وی افزود: اگر بخواهیم دامی را ذبح کنیم حتماً در کشتارگاه باشد چون در غیر این صورت علاوه بر ابتلا به تب کنگو که مرگ و میر بالایی دارد در معرض ابتلا به خیلی از بیماری های دیگر هم قرار می گیریم.
شیرزادی گفت: در این بیماری کنه ها به عنوان مخزن و ناقل بیماری از یک دام به دام دیگر مطرح هستند و وقتی تخم گذاری می کنند ویروس را به تخم شان منتقل می کنند واین کنترل را پیچیده می کند.
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت افزود: متاسفانه تردد دام ها به خصوص دام های قاچاق از مرزهای شرقی کشور و آلودگی اینها به کنه و ویروس وپخش آن در سراسر کشور ممکن است موارد ابتلا به تب کنگو را زیاد کند.
شیرزادی گفت: در استان مازندران دو مورد ابتلا به تب کنگو گزارش شده که یکی در چالوس و دیگری در نوشهراست .
وی افزود : متاسفانه موردی که در چالوس اتفاق افتاده فردی بود که چند راس گوسفند را خودش ذبح کرده و مبتلا به این بیماری شده بود و شدت بیماری آنقدر شدید بود که در سه چهار روز منجر به فوتش شد.
وی افزود: در بیماران مبتلا به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در فصول گرم تظاهرات آنفولانزا ظاهر می شود که از علائم آن تب ، بدن درد ، سردرد و بعد از چهار پنج روز خونریزی های زیرجلدی از بینی یا دستگاه گوارش است که به دلیل خونریزی بیش از حد یا نارسایی اعضا فوت می کنند.
شیرزادی گفت: در شرایطی که بیمار تظاهرات آنفولانزا به خصوص در فصول گرم و سابقه تماس یا ذبح دام یا گزش دارد باید به داشتن این بیماری مشکوک شویم .
وی افزود: در حال حاضر گروه پزشکی آموزش کامل دیده اند که اگر فردی مشکوک به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مراجعه کرد بستری و اقدامات درمانی مناسب انجام دهند.
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت گفت: در همه استانها مراکزی به عنوان اتاق های ایزوله ، حداقل در هر استان یک مرکز و بخش بطور رایگان راه اندازی کرده ایم که استریل ایزولیشن یعنی اقدامات محافظتی بالاکه بقیه را تهدید نمی کند در آن رعایت می شود.
شیرزادی افزود: ممکن است این فرد آنقدر خونریزی داشته باشد که نیاز به خون یا فرآورده های خونی داشته باشد که به طور مناسب برای آنها تجویز می شود.
وی با بیان اینکه این بیماری سالهای قبل در همه استانهای کشور وجود داشت گفت: بیشترین موارد این بیماری در استان سیستان و بلوچستان و آنهم به دلیل ورود غیرقانونی دام از پاکستان است.
شیرزادی افزود: امسال این بیماری در استانهای سیستان و بلوچستان، مازندران و کرمانشاه گزارش شده که 9 مورد قطعی مبتلا به CCHF بوده که در سه مورد منجر به فوت شده است.
وی همچنین درباره آنفلوآنزای مرغی گفت: موارد انسانی مبتلا به آنفولانزای مرغی یا آنفولانزای پرندگان تا حالا نداشته ایم ولی آموزش داده ایم که اگر فردی می خواهد با دام مشکوک به ابتلا تماس برقرار کند حتما از وسایل حفاظتی استاندارد استفاده کند چون احتمال انتقالش وجود دارد.
وی بااشاره به اینکه بسیاری از فر آورده هایی که ما در زندگی استفاده می کنیم از دام وحیوانات است افزود: از طرف دیگر ممکن است به اشکال مختلف با حیوانات تماس داشته باشیم، در مناطق شهری حیواناتی مانند گنجشک و پرندگان و در مناطق روستایی دامداران که به انواع مختلف با دام ها تماس دارند و به شکل های مختلف فرآورده های دامی مصرف می کنند.
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت مهمترین بیماری هایی که از حیوانات به انسان در کشور ما منتقل می شود را تب مالت ، سالک، حیوان گزیدگی (هاری) و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برشمرد و گفت: متاسفانه سالانه بالغ بر 160 هزار حیوان گزیدگی ثبت می کنیم که همه موارد در معرض خطر ابتلا به هاری هستند و بالغ بر 700 مرکز درمانی و پیشگیری هاری نیز در سراسر کشور شبانه روزی و رایگان به افرادی که تحت گزش قرار گرفته اند سرویس می دهند.
دکتر شیرزادی افزود: سال قبل 4 مورد ابتلا به هاری داشتیم که بعد از گزش برای اقدامات واکسیناسیون و سرم تراپی به این مراکز مراجعه نکرده بودند.
وی گفت: متاسفانه با گسترش استفاده از فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه موارد تب مالت سال گذشته در کشور افزایش پیدا کرد بطوریکه بالغ بر 20 هزار مورد مبتلا به تب مالت ثبت کردیم که نسبت به چند سال قبل از آن افزایش قابل توجهی داشته و ما نتوانستیم بیماری ها را در دام ها کنترل کنیم.
وی گفت: از طرف دیگر فروش مواد لبنی غیرپاستوریزه در شهرها زیاد شده و این خود باعث شده مردم به طرف استفاده از موادلبنی غیرپاستوریزه بروند و مبتلا به این بیماری شوند.
شیرزادی عامل اصلی گسترش بیماری سالک در ایران را موش های صحرایی عنوان کرد وافزود: پشه های خاکی بعد از خونخواری از این موش های صحرایی و خونخواری مجدد از انسان انگل سالک را به انسان منتقل می کنند.
شیرزادی افزود: بسیاری از استان های ما آلوده به بیماری سالک است و این خطر گسترش بیماری را در پی دارد.
وی گفت : پشه خاکی اصولا در هنگام بعدازظهر و غروب و در طول شب افراد را مورد گزش قرار می دهند لذا لازم است افراد به مناطق بومی بیماری که می روند از دورکننده های حشرات استفاده کنند و در داخل اتاق ها از اسپری حشره کش استفاده کنندکه مورد گزش قرار نگیرند.
شیرزادی افزود: چند بیماری مهم وجود دارد که یکی از آنها حیوان گزیدگی است و اگر فردی به آن مبتلا شد به مرکز بهداشت مراجعه کند و تحت درمان واکسن و سرم هاری قرار گیرد چون اگر کسی علایم هاری داشته باشد صددرصد منجر به فوتش می شود.
وی توصیه کرد اگر فردی به مناطق روستایی و شهرستان مسافرت کرد حتما فرآورده لبنی پاستوریزه استفاده کند چراکه فرآورده لبنی غیرپاستوریزه به خصوص فرآورده هایی که از ماست به دست می آید مثلا سرشیر یا پنیری که از شیرخام و غیرپاستوریزه هست احتمال انتقال بیماری را دارد.
شیرزادی افزود: تنها فرآورده لبنی غیرپاستوریزه که قابل اطمینان است و مجوز‌ آن را وزارت بهداشت و بقیه ارگان ها می دهند ماست بندی ها سنتی هستند.
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت با توصیه به مسافران گفت: همه عزیزانی که به کانون های سالک به خصوص به مناطق روستایی مراجعه می کنند باید دو چیز را رعایت کنند یکی پوشیدن لباس های بلند و دوم استفاده از محلول اسپری های دورکننده حشرات.
وی گفت: ما معتقدیم که اگر کسی در فصل گرم علایم آنفولانزا را گرفت و سابقه مسافرت به مناطق روستایی، گزش کنه و ذبح دام را داشت حتما یکی از تشخیص هایی که ممکن است برایش مطرح باشد تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است.
شیرزادی افزود: در زمستان کنه ها در درجه حرارت زیر 10 درجه فعال نیستند که بخواهند ویروس را منتقل کنند.
وی در ادامه در خصوص نظارت بر مغازه های لبنیات فروشی که این روزها در سطح شهر زیاد به چشم میخورد نیز گفت: البته فرآورده ماست و فرآورده های که از ماست گرفته می شود مشکلی ندارد؛ ممکن است کره هم مشکلی نداشته باشد به شرطی که از ماست تهیه شود ولی اصولا فروش فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه مجاز نیست و مردم باید استقبال نکنند چون خطر انتقال بیماری وجود دارد.
شیرزادی افزود: سرشیر و خامه و حتی شیرخام فرآورده هایی هستند که حتی تماس با آنها ممکن است ناقل خیلی از بیماری ها باشد.
وی گفت: ممکن است این سوال پیش بیاید که در مناطق روستایی که اکثرا دام دارند پس آنها چکار کنند که باید گفت آنها هم روش های تماس با دام را آموزش داده ایم و برای آن ها فرآورده های لبنی مانند شیر باید به مدت 2 تا 5 دقیقه جوشیده شود که عاری از کلیه باکتری ها شود.
شیرزادی افزود: اما در مناطق شهری توصیه می کنیم اصلا این فرآورده استفاده نشود و همه فرآورده لبنی پاستوریزه استفاده کنند، اصولا عرضه فرآورده لبنی خام دامی زیر نظر سازمان دامپزشکی است اما وزارت بهداشت هم در بخش بهداشت محیط نظارت دارد.


سخنان بزرگان , سخن بزرگان , سخنان فلاسفه , سخنان فلسفی , سخنان آموزنده ,سخنان فلاسفه بزرگ, great orod , sokhanane bozorgan, سخنان و جملات زیبا , jomalate ziba , سخنان حکیمانه , جملات زیبا , سخنان زیبای بزرگان , جملات ناب , سخنان ناب ,سخنان ناب بزرگانبه فرزندان خویش آموزش دهیم ، که در اینترنت هم ، گفتار و رفتاری نیک و انسانی داشته باشند .  حکیم ارد بزرگ


پدران و مادرانی که فرزندان خویش را از اینترنت دور می کنند ، شایسته سرزنش هستند .  حکیم ارد بزرگ


اینترنت ، مهمترین ابزار پیشرفت همه جانبه یک سرزمین است .  حکیم ارد بزرگ


مرواریدهای بسیار در ابر دریای اینترنت می توان یافت .  حکیم ارد بزرگ 


اینترنت ، مهر و دوستی ، میان آدمیان را افزون نمود .  حکیم ارد بزرگhttp://hekmat.dust.tv/


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher