سرتیتر آخرین خبرها

تذکر به شهردار تهران در خصوص بازیافت زباله

تذکر به شهردار تهران در خصوص بازیافت زباله    
۱۳۹۴\۰۸\۰۶ - ۴:۰۲ PM

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: در خصوص نحوه جمع آوری و دفن و بازیافت زباله های شهر تهران در مرکز کهریزک ضمن تذکر به شهردار تهران، خواهان پاسخگویی وی هستم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رحمت الله حافظی در بازدید از مرکز بازیافت زباله در کهریزک افزود: پس از بازدید سرزده از این مرکز مشاهده شد علیرغم اینکه این مرکز خط پردازش برای بازیافت صحیح زباله دارد اما تخلیه ، بازیافت و دفن زباله ها به صورت غیراستاندارد و غیربهداشتی در فضای باز انجام شده که این مسئله مورد تأیید نیست.
وی با اشاره به اینکه تخلیه و دفن زباله ها به صورت سنتی موجب روان شدن شیرابه های زباله ها و تشکیل دریاچه شیرابه می شود، گفت: این شیرابه های خطرناک و آلوده وارد آبهای زیرزمینی شده و علاوه بر صدمات فراوان به محیط زیست می تواند باعث انواع مشکلات زیستی و بهداشتی برای شهروندان نیز بشود.
حافظی افزود: نمره شهرداری در خصوص دفن زباله ها از نظر من صفر است و اینگونه کار کردن قابل پذیرش نیست.
وی گفت: با تبلیغ و شعار آسمان آبی و زمین پاک کاری انجام نمی شود بلکه باید در جمع آوری، بازیافت و دفن زباله ها از روشهای روز دنیا استفاده کرد.
حافظی همچنین با اشاره به شیرابه های زباله های جمع آوری و دفن شده در منطقه کهریزک گفت: این میزان شیرابه که تبدیل به یک دریاچه شده تهدیدکننده محیط زیست و سلامتی شهروندان است.
وی به غلظت بسیار زیاد این شیرابه ها در این دریاچه اشاره کرد و افزود: روشهای روز و استاندارد جهانی برای تصفیه شیرابه های زباله ها وجود دارد.
حافظی گفت: برای تصفیه شیرابه های این مرکز تصفیه خانه ای خریده شد اما با توجه به ظرفیت 1400 مترمکعبی شیرابه ها در شبانه روز و نیز نبود کارشناسی لازم در خصوص غلظت این شیرابه ها دستگاه خریداری شده نیز تنها می تواند حدود 10 درصد از این شیرابه ها را تصفیه کند.
دفن زباله های بیمارستانی به صورت غیراستاندارد و سنتی
وی همچنین در بازدید از بخش زباله های بیمارستانی گفت: متأسفانه در این بخش نیز روش کار کاملاً غیراستاندارد بود طوریکه می توان در این بخش انواع سرنگ ، تیوپ های خون و ادرار ، انواع تجهیزات ، لوازم جراحی و‌ پزشکی را که همگی عفونی هستند نیز به وضوح مشاهده کرد که این زباله ها نیز به صورت غیراستاندارد و سنتی دفن می شود.
رئیس کمیسیون  سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: شهرداری در خصوص زباله های بیمارستانی به صورت مستقیم وظیفه ای ندارد بلکه تولیدکننده این زباله ها باید آنها را به زباله های بی خطر تبدیل کرده و سپس آن ها را تحویل شهرداری دهد .
حافظی گفت: بر اساس تفاهمی که بین شهرداری تهران و وزارت بهداشت و درمان منعقد شده شهرداری پذیرفته با دریافت مبلغی از بیمارستانها ، زباله ها را تحویل بگیرد و آنها را معدوم کند اما شاهدیم که این زباله ها نیز به صورت سنتی و غیربهداشتی دفن می شود.
وی افزود: روش های نوین در دنیا برای انهدام زباله های بیمارستانی، سوزاندن این زباله ها با درجه حرارت بیش از 1700 درجه و نگهداری خاکسترهای آن به مدت دو سال است.
حافظی در ادامه گفت: بخش خصوصی آمادگی دارد در صورت واگذاری زمین و زباله ها معدوم کردن زباله های بیمارستانی را به صورت استاندارد و با استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا انجام دهد اما نمی دانم چرا شهرداری در این زمینه تعلل می کند.
-----
سوئد: ایران بخش مهمی از کمک به راه حل سوریه    
۱۳۹۴\۰۸\۰۶ - ۵:۳۳ PM


نیکلاس شیبون فرستاده ویژه وزارت خارجه سوئد در امور سوریه با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این دیدار فرستاده ویژه وزارت امور خارجه سوئد گفت: ما قائل به پایان دادن به بحران سوریه از طریق مسالمت آمیز هستیم و معتقدیم که ایران بخش مهمی از کمک به راه حل سوریه است .
امیرعبداللهیان نیز خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران سوریه خواستار راه حل سیاسی برای آن بوده است، ولی بعضی از کشورها به جای راه حل سیاسی، با اصرار بر راه حل های خشونت آمیز و ارسال سلاح برای گروههای تروریستی، باعث افزایش درگیری ها و کشته و زخمی شدن و آوارگی میلیون ها انسان بی گناه شدند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان تلاش کشورهای اروپایی برای نگاه واقع گرایانه به مسئله سوریه و تمرکز بیشتر بر روند سیاسی، توقف خشونت ها و مبارزه با تروریسم را حائز اهمیت دانست.

________________


آنگاه که مردم بر داشته های خویش آگاه باشند ، دیگر تن به ستم نمی سپارند .  حکیم ارد بزرگ
 فرهنگ اشتباه می تواند از پسران و دخترانی که قرار است سرزمینی را به سوی رشد و پویش همه جانبه در عرصه های گوناگون علمی و صنعتی پیش برانند ، عشاقی دون و آدمهایی چشم چران بزک کرده بوجود بیاورد .  حکیم ارد بزرگ
آنکه زیبایی خرد را ندید ، گرفتار زیبایی آدمیان شد و بدین گونه ، از هر چه داشت ، تهی گشت .  حکیم ارد بزرگ
 تنها بزهکاران ، از دیدن اشک دیگران ، شاد می گردند . حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher